Altcoin Nasıl Satın Alınır?

Altcoin Nedir?

Kısaca bahsetmek gerekirse bitcoinden sonra çıkan kripto para birimlerinin genel adıdır. Altcoinlerde bitcoin benzeri şifrelenmiş kripto para birimidir. Şuan Bitcoin profesyonel cihazlarla üretilirken altcoinleri evinizde kullandığınız bilgisayar ile üretebilirsiniz. Toplamda 1100 kadar altcoin bulunmakta ve her gün artmaktadır.

Detaylı anlatım için : Altcoin Nedir?  Yazımı okuyabilirsiniz.


Neden Altcoinlere Yönelmeliyiz?

Bitcoin fiyatı çok arttığı için insanlar gelecek vadeden altcoinlere yönelmeye başladı. Yeni çıkan altcoinler 0.02$ gibi bir fiyattan piyasada yer aldığı için kâr oranıda çok fazla olabiliyor. Örnek vermek gerekirse Ripple ilk çıktığında 0.002$’dı şimdi ise 4$ barajına dayandı. İlk çıktığında 100$lık satın alan birisinin şuan 200.000$’a yakın parası olacaktır. Bu kadar yüksek kâr oranını bitcoinden yakalamak artık imkansız olduğu için insanlar ufak yatırımlar ile altcoinlere yöneliyor.

Çok fazla altcoin var ve bunların hepsini takip etmek çok zor. Coinmarketcap. sitesinden bitcoin ve altcoinlerin anlık değişimlerini, pazar miktarlarını, altcoinlerin bitcoin cinsinden değerini grafiksel olarak gözlemleyebilirsiniz. Her borsada fiyatlar kendi arz-talep oranına göre ayarlandığı için burada ki fiyatlar ile uyuşmayabilir. Alım-satım işlemlerinde kendi sitenizin belirlediği fiyatlara dikkat edin.

 


Türkiyede Altcoin Satan Siteler

Türkiyede altcoin satan site malesef yok bu yüzden altcoinleri yurt dışı sitelerden almak zorundayız. Yurt dışı sitelere para yatırırken fazla komisyon ücreti olduğu için TR bitcoin sitelerinden satın alıp yabancı sitelere aktarım yapmalıyız.

Öncelikle Bitcoin satın alma konuma bakabilirsiniz –> Bitcoin Nasıl Alınır 

Şimdi yabancı siteleri inceleyelim.

Altcoin Alabileceğimiz Yabancı Siteler

1.) Binance : Binance sitesine para yatırımı gerçekleştirilmiyor sadece bitcoin veya altcoin yatırıp satışını yapıyorsunuz ve istediğiniz coinlerden satın alabiliyorsunuz. Hızlı ve güvenilir sitedir kendimde kullanıyorum. Birçok coin mevcut ama doge coini yoktur bu yüzden aktarımda biraz daha fazla para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Üyelik için tıklayınız

2.) Livecoin : Livecoin kimlik doğrulaması istemeyen, hızlı al-sat yapabileceğiniz ve birçok coini bulunduran mükemmel bir site. Dogecoin olduğu için daha az miktar ile aktarım yapabilirsiniz. İlk yatırımımı bu siteden yapmıştım fakat istediğim altcoini bulamayınca farklı site arayışına girdim. Bütün altcoinler bir sitede olmadığı için birden fazla site kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Üyelik için Tıklayınız

3.) Poloniex ve Bittrex : Bu siteleri hiç kullanmadım ama en iyi yabancı borsalarından. Hızlı alım-satım işlemleri gerçekleştirebilir ve 2 aşamalı doğrulama sistemi ile hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Altcoin alma işlemi binance ve livecoin ile aynı mantıktadır.

 


Altcoin nasıl alınır? – Altcoin satın alma

İlk olarak hangi altcoini almak istediğimizi belirleyelim. Bu coinin hangi sitede olduğunu bulalım ve bulduğumuz sitede Doge coinin olup olmadığına bakalım. Sitemizde DOGE coin var ise bu coini kullanıcaz. Çünkü TR sitelerinden satın alabiliyoruz, aktarım ücreti az ve Hızlı şekilde aktarım yapılıyor.

Livecoin sitesinde Dogecoin var Türk firmalarından ise koineks sitesinde Dogecoin var. Şuan koinekste dogecoin alımı 0.034484TL livecoin sitesinde Dogecoin satışı 0.0350645708TL, gördüğünüz gibi şuan TR’den alıp yabancı siteye gönderdiğimizde kâr dahi ediyoruz. Gönderme işlem ücreti ise sadece 2 dogecoin yani 0.07TL.

İlk olarak koineks sitesinden üyelik açıyoruz (Üyelik için tıklayınız ). Sonra hesabımızı onaylatıyoruz ve işlem ücreti vermeden hesabımıza para yatırıyoruz. Para yatırma işlemi tamamlandıktan sonra dogecoin cüzdanı oluşturup istediğimiz miktarda dogecoin satın alıyoruz. Şimdi sıra aktarmak istediğimiz siteye geldi.

Biz livecoin sitesine aktarım yapıcaz ilk önce üyelik açıyoruz (Üyelik için Tıklayınız).  Livecoin sitesinde hesap onaylamanız gerekmiyor anasayfadan Dogecoini buluyoruz ve yanında ki Deposit butonuna tıklıyoruz. Size bir cüzdan oluşturuyor ve kopyalama butonu çıkıyor kopyalamak için butona tıklıyoruz.

 

dogecoin 2 1024x266 - Altcoin Nasıl Satın Alınır?

dogecoin 1024x423 - Altcoin Nasıl Satın Alınır?

 

Koineks sitesinde cüzdan bölümünden dogecoin cüzdanımızı seçiyoruz. Karşımıza dogecoin yatırma ve çekme bölümü geliyor çekme yerine kopyaladığımız cüzdan kodunu yapıştırıyoruz, çekmek istediğimiz miktarı giriyoruz ve transfer et diyoruz. İşlemimiz bu kadar bundan sonra livecoin sitesine geçen dogecoinleri bozdurup istediğiniz coini satın alabilirsiniz.

 

koineks

 

Bitcoin ile aktarım yapmak için : koineks, Btcturk, koinim veya paribu sitelerinden hangisi en ucuz ise bitcoin satın alıyoruz. Aynı şekilde istediğimiz siteye bitcoin aktarımı yapıyoruz. Aktarılan bitcoini bozdurup istediğimiz altcoini satın alıyoruz.

 

Altcoin Nasıl Satın Alınır?” için 2 yorum

  • 4 Mart 2018 tarihinde, saat 20:14
    Permalink

    çok yardımı oldu teşekkür ederim.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir