Ripple Nedir? Ripple'a yatırım yapılır mı?

Ripple nedir?

Ripple 2012 yılında ödeme ağı (RippleNet) olarak kurulmuş ve aynı zamanda kripto para olarakta kullanıma sunulmuştur. Ripple diğer altcoinler gibi gözüksede çok büyük farklılıkları bulunmaktadır. Ripple madenciliği yapılmayan ve ledger adı verilen blockchain tabanlı defterlerin tamamen bir şirket tarafından yönetildiği kripto para birimidir. Bir merkezi bulunduğu için ödeme sistemi sağlayan büyük şirketler ve bankaların muhattabı olan coindir.

 


Ripple’ın Avantajları Nedir?

  1. Merkezi bellidir
  2. Düşük komisyon oranı vardır
  3. Transfer işlemleri hızlıdır (4sn)
  4. Saniyede 1500 işleme kadar gerçekleştirebilecek ağ’a sahiptir.
  5. Merkezi belli olduğu için kurumlarla anlaşma sağlayabiliyorlar.

 


Ripple’a Yatırım Yapılır Mı?

Son zamanlarda %500’den fazla yükseliş sağlayan ripple yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Herkes ripple’a yatırım yapılır mı? sorusunun cevabını aramaya başladı.

İnternette dolaşan bilgilere göre, Güney kore ve Japon bankalarından birkaç tanesi Aralık ayında ripple sistemini test etmiş ve ocak ayında geçiş yapacakları yönde. Aralık ayındaki ripple artışı bundan kaynaklı olduğu belirtiliyor. Yıl başına birkaç gün kala ripple 1.40$ barajını aşmış bulunuyor.

Güney kore ripple piyasasının %50’sini elinde tutmaktadır. Güney kore bankalarının ripple kullanmaya başlaması güzel bir artış sağlayacaktır. Ripple ne kadar artış sağlasada uzun süreli yatırım yapılacak bir coin değildir.

 


Ripple’a Yatırım Yapmanın Riskleri Nedir?

Yatırım yapmanın sürekli riskleri vardır. Yaptığınız yatırımda kazanma ihtimali olduğu gibi bütün paranızı kaybetme ihtimalide vardır. Ripple’a yatırım yapanlarında düşme ihtimalinin olduğunu göz önünde bulundurması gerekmektedir. Bitcoin ve altcoinler’e şimdiye kadar hiç düşmemiş diyerek yatırım yapan insanlar görmekteyiz, bu düşmeyeceği anlamına gelmemektedir. Yatırım yaptığımız alanı seçtiğimiz kadar yatırdığımız parayı çekeceğimiz zamanıda bilmeliyiz.

 

P70.org sitesi yaptığınız yatırımlardan sorumlu değildir. Sadece ziyaretcilerine bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Yapacağınız yatırımları araştırarak yapmanız yararınıza olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir