Bitcoin Kazanma Yöntemleri

Bitcoin Kazanma

İnternet para birimi olarak bilinen Bitcoin, masum gibi gözükse de aslında kazanılması oldukça zordur. Peki, Bitcoin nasıl kazanılmaktadır?

Son zamanlarda oldukça büyük bir yükselişte olan Bitcoin birçok kişi tarafından tehlike olarak görülürken, bazıları tarafından da kazanılması gereken bir para birimi olarak görülmektedir. Bazı ülkeler Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmektedir. Ancak dezavantajları olduğu kadar, avantajlarının da olduğunu çok açıktır.

 


Bitcoin Kazanma Yöntemleri

Bitcoin kazanmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kişiyi tehlikeye sokabilir. Bazıları da kişiye fazladan mesai yaptırabilir. Gelin beraber inceleyelim.

Ödeme Yöntemi Olarak Kullanın

Bir işletmeniz veya da e-ticaret sayfanız varsa ödeme yöntemi olarak Bitcoini kullanabilirsiniz. Yani sattığınız bir ürün karşılığında Bitcoin kazanabilirsiniz. Bunu ise birkaç basit işlem ile yapmak mümkün.

  • İlk olarak Bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Bu işlemi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.
  • Daha sonra QR kodu oluşturmalısınız. Cüzdan oluşturduktan sonra QR kodunuzu oluşturun.
  • Son olarak ise ödeme yöntemi için Bitcoin logosu ekleyin.

Bütün bu işlemleri sırası ile yaptıktan sonra artık müşteriler satın aldıkları ürün veya hizmet için Bitcoin olarak ödeme yapabilir. Siz de bu sayede Bitcoin kazanabilirsiniz.

 


Web Site Görevlerini Tamamlayın

Web sitesi görevlerini yaparak pek çok sayfadan Bitcoin kazanabilirsiniz. Buradaki görevlerden kasıt reklamlara tıklama, siteleri ziyaret etmedir. Bunun için kullanılabilecek web sayfaları mevcut gelin inceleyelim.

  • Bitvisitor: Video izleyerek Bitcoin kazanabilirsiniz. Ancak buradaki en önemli nokta ziyaret ettiğiniz web sayfasında 5 dakika durmalısınız. Sadece sonra aşağıda bulunan “Next” işaretine tıklayarak siteye gezebilirsiniz. Ödeme küçük olsa bile, başlangıç için oldukça ideal. Bu sitenin bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli sebebi üye kaydı istememesidir. Ödemeler bir saat içerisinde yapılmaktadır.
  • Freedigitalmoney: Bu sayfaya da ücretsiz kayıt olarak Bitcoin kazanmanız mümkün. Buradan Bitcoin kazanmak içi ise sitede verilen görevleri tamamlamalısınız. (Oyun indirmek, reklam tıklamak, kayıt olmak vb.)
  • CoinWorker: Siteye kayıt olduktan sonra Bitcoin adresinizi yazmalısınız. Daha sonra sitenin vermiş olduğu görevleri tamamlayarak puan kazanıyorsanız. Tam olarak 180 puana ulaştıktan sonra ise dakikalar içerisinde Bitcoin’leriniz hesaba yatırılıyor.

Bitcoin Madenciliği Yapmak

Bitcoin madencilik kavramı adından da anlaşılacağı gibi sıfırdan (en temelden) Bitcoin oluşturmak anlamına geliyor. Bilgisayarınız blok keşfettiği zaman Bitcoin almaya başlayacaksınız. Bir blok en azla ise 25 Bitcoin barındırmaktadır. Bu işlem aracılığı ile Bitcoin kazanmak istiyorsanız biraz zaman ve parayı gözden çıkarmalısınız. Bu işlem için kullanılabilecek bilgisayarlar yüksek kapasitelidir. Aynı zamanda bu yöntem içinde fazladan elektrik faturası ödemeyi önceden göze almalısınız. Standart kapasiteli bilgisayarlar ile Bitcoin madenciliği yapamazsınız. Bitcoin madenciliği en zor yöntemler arasında yer almaktadır.

Bitcoin madenciliğinin ne olduğunu bilmiyorsanız burada ki konumuza göz atabilirsiniz –> Bitcoin Madenciliği

 


 Faizle Bitcoin Kazanın

Elinizde bir miktar Bitcoin varsa bunları faizli ödeme şartı ile başkalarına borç olarak verebilirsiniz. Bunu kısaca bankaların kredi sistemine benzetebilirsiniz. Bu işlemde banka sahibi sizsiziniz. İsteyenlere Bitcoininizi kredi olarak verebilir, vakti geldiğinde faizli bir şekilde geri alabilirsiniz.

Bitcoin Bankası: Zaten hali hazırda Bitcoin bankaları olarak hizmet veren sistemler bulunmaktadır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta seçeceğiniz bankanın güvenli olmasıdır. Aksi durumda yatırdığınız Bitcoin’leri geri alamazsınız. Siz bankaya sadece Bitcoin yatırıyorsunuz. Ayriyeten Bitcoin satın almak isteyenleri aramanıza gerek yok. Banka bu işlemi sizin için yapıyor.

 


Bazı İşlerde Çalışarak Bitcoin Kazanın

İş yerlerinize maaşlarınızın ödeme şeklini Bitcoin olarak yapmasını isteyebilirsiniz Bu yöntem bazı iş yerleri tarafından kabul edilmeyebilir. Ancak bazı ek iş yaptıran sitelerde bu mümkün. İşte Bitcoin kazandıran siteler:

  1.  Bitcoin Forum Services
  2.  Jobs 4 Bitcoins
  3.  Bitgigs
  4.  Coinality

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir