Dropshipping Nasıl Yapılır? Dropshipping Ürün Seçimi

Dropshipping ile alakalı En sık sorulan sorular online olarak hangi ürünlerin satılacağıyla ilgili sorulardı . Büyük  Dropshipping fikirleri üretmek için online satış yapmanın ne olduğuna karar vermek gerek. Online Mağazanda hangi ürünleri satmak gerekir ile alakalı rehber yol haritası çizmeye çalıştım. Bu yazımda aslında satılan ürünleri bulma konusunda önemli ipuçları ve püf noktaları olduğunu vurgulamak istiyorum . Bu tür  Dropshipping fikirleri bulmak için, Google Trends ürünlerini gerçek kâr elde edebilecekleri online satışları belirlemek için nasıl kullanacağımızı araştıracağız.

Bu makaleyi ikiye ayırdım:  Dropshipping fikirleri üretmek ve hangi ürünlerin online satılacağını filtrelemek. Amacım harika  Dropshipping fikirleri üretmek için bir yol haritası sağlamak ve daha sonra, satmaya değer olmayanları stratejik olarak filtrelemek için bilgi vermektir. Bu makalede, e-ticaret girişimlerinin yanı sıra, yeni iş fikirleri arayan küçük işletmeler ve orta ölçekli işletmeler için ve kâr marjları artırılarak online ürün satmak isteyen kullanıcılar için de yararlı olacaktır.

Neden  Dropshipping ile Ürünleri Online Satıyoruz?

Online olarak neleri satacağımızı anlamaya başlamadan önce, bu iş modelini tercih etmenin hızlı bir açıklaması ve  Dropshipping‘ı sunmak istiyorum . Bu sayede, hangi ürünlerin online olarak satılacağını bulmak için gereken benzersiz hususları daha iyi anlayacaksınız.

 Dropshipping, tüccarların üçüncü taraf tedarikçilerinden ürün ithal ettiği ve bunları online mağazalarında sattığı, giderek daha popülerleşen bir e-ticaret türüdür. Bu şekilde, stok mallarının maliyetleri ve kargo ücretleri ortadan kalkar. Dropshippers, fiyat belirteçleri belirleme yeteneğine sahiptir ve işlerini dünyanın hemen her yerinden yönetebilmektedir.

 Dropshipping ayrıca e-ticaret girişimcilerine güncel trendlerin zirvesinde kalma özgürlüğü veriyor, çünkü istedikleri zaman mağazalarında satılan malları kolaylıkla değiştirebiliyorlar. Bunlar, daha geleneksel e-ticaret çeşitlerine göre  Dropshipping‘ı seçmenin faydalarından sadece birkaçı. Bazı ciddi karlar elde etmek için gereken her şey doğru zamanda doğru pazara doğru ürünleri bulmaktır. Şimdi, kazanan  Dropshipping fikirleri üretmek için en iyi uygulamalardan bazılarını inceleyelim.

Aliexpress Dropshipping Nasıl Yapılır? İnceleyebilirsiniz.

Beyin fırtınası  Dropshipping Fikirler

Hiç kimse boş bir sayfa ile başlamak istemez. Aklınızda zaten iyi bir  Dropshipping fikriyle doludur: hobileriniz, Trends ürünler gibi sevdiğiniz ürünler ve yeni keşfedilen tutkular. Kendi beyninizde dolaşan zengin bilgi ve ilhama dokunarak başlayın.

Akla gelen her şeyi yaz. Ürünün en çok satan olacağı veya olmayacağını düşünüyorsanız sorun değil. Bir sonrakileri tamamlamak için önemli bir temel oluşturduğundan bu adımı atlamayın.

Online Ne Satılır? Diğer Mağazalara Göz At

1980’lerde, Walmart’ın kurucusu Sam Walton, rakiplerinin ürünlerini nasıl sergilediklerini belirlemek için ürün rafları arasındaki alanları ölçtüğünü söyledi.

O zamanlar Walmart satışlardan 400 milyon dolar kazanıyordu, ancak Walton, rakiplerinin ürünlerini satmak için kullandığı yaklaşımlarda ustalaşabilseydi daha fazla kazanabileceğini biliyordu.

Diğer mağazalara göz atarken tekliflerine, en çok satan listelere ve tanıtılan ürünlere bakın. Birçok mağazada muazzam miktarda veri var ve satışlarını organize etmek ve ürünlerini seçmek için tüm departmanları kullanıyor. Bu bilgileri kendi yararınıza kullanın. Çok göz atın ve sık göz atın. Büyük  Dropshipping fikirleri size yardımcı olacaktır.

Ek  Dropshipping Fikirleri için Sosyal Alışveriş Sitelerini Ziyaret Edin

Polyvore’da 100 milyondan fazla ürün ve Wanelo’da 30 milyondan fazla ürün var .  Pinterest ve hatta Instagram’ı ekleyin ve dünyanın her yerinden popülerlik, trendler, kategoriler ve daha fazlasına göre kolayca sıralanabilecek çok sayıda ürün var.

İnsanlar çoğu zaman bu siteleri araştırmalarında gözden kaçırıyorlar, ancak bir günde bir sonraki günlerde hangi tür ürünlerin internette dalga oluşturduğuna dair fikir edinmeye değer.

Bu nedenle, bu web sitelerinin her birine bir hesap acmanızı öneririz. Farklı kategorilere ve listelere abone olun. İnsanların en çok neleri beğendiğini takip edin ve bu şeyleri listenize ekleyin. Bir çok şey size ilham kaynağı olacak. Hızlı bir şekilde kâr üretme potansiyeline sahip  Dropshipping fikirleriyle karşılaşacaksınız.

 Dropshipping Fikirler için Arkadaşlarına Sor

Arkadaşlarınızla, bazı Google Trendler ürünlerini önceden gözden geçirin ve bu öğeler hakkındaki fikirlerini sorun. Kendinizi kendi demografik bilgilerinize de sınırlama. Çok çeşitli  Dropshipping fikirleri ve online olarak nelerin satılacağı hakkında daha geniş bir perspektif elde etmek için her yaştan arkadaşlarınızla konuşun. Muhtemelen düşünmediğiniz  Dropshipping fikirleri bulacaksınız ve bunlar e-ticaret mağazanızı çok daha iyi hale getirecek.

hero 880x432 - Dropshipping Nasıl Yapılır? Dropshipping Ürün Seçimi

Online Satış Yapmayla İlgili Ek Fikirler İçin Çevrenize Bakın

Evinizin, çalışma alanınızın ve sık sık ziyaret ettiğiniz topluluğunuzun çevresine bakın. Olmazsa olmaz ürünler var mı? Hangi ürünler hayatınızı kolaylaştıracak? Süpermarkette veya yerel mağazalarda bulmakta zorlanılan ürün var mı? Bu soruların cevapları, amacınız aslında size kar sağlayacak ürünleri bulmak olduğunu anlayacaksınız.

Howard Schultz, kahve dükkanı fikrini İtalya’ya yaptığı bir gezide buldu ve daha sonra Starbucks olarak adlandırdı. Seyahat ederken göz kamaştırıcı fikirlerin birçoğu akla gelebilir, bunları günlük hayatta yerel olarak tespit etmek de eşit derecede mümkündür. Ürün fikirleri için günlük hayatınızı kendi veri bankası olarak kullanmaya başlayın. Uyanık kalmak ve fırsatları yakalamak. Bu zihniyeti benimsedikten sonra, her gün yüzlerce ürün ve  Dropshipping fikirlerini görmeye başlayacaksınız.

Fikrinizle aktif olduğunuzda, hızlı bir şekilde mağazanız için en iyi  Dropshipping ürünlerinin bir listesini bulacaksınız. Yani, gözlemci ol, bir defter taşı ve her şeyi yazmayı unutma.

Dropshipping Fikirleri Ararken Kaçınılması Gereken Siteler

Online olarak satılan ürün listenizle geldiğinizde, SpringWise.com veya TrendHunter.com gibi sitelere bakmamanızı öneririm .  Aslında, başka amaçlar için harikalar. Ürün fikirleri üretmek ve neyin satacağına karar vermek söz konusu olduğunda, ürün eğilim siteleri genellikle ortalama bir satıcı için ulaşılamayan fikirleri yayınlar. Diğer durumlarda, bu ürünlerin  Dropshipping amaçları için elde edilmesi çok zordur. Size iyi bir  Dropshipping fikirleri sağlarlar, ancak mutlaka mağazanız için doğru olmayabilirler.

Online Ürünler Nasıl Başarılı Bir Şekilde Satılır: Sonraki Adımlar

Dropshipped ürün listeniz netleştirdiyseniz, onu iyileştirme zamanı. Daha sonra, sadece en iyi  Dropshipping ürünlerini seçmek için  Dropshipping fikir listenizi daraltmayı ele alacağız.

* İlham almak ve yeni ürün trendleri keşfetmeye devam ederken  Dropshipping fikir listenizin devam edeceğini unutmayın.

Online Satış: Google Trend Ürünlerini Filtrelemek

Herkes, Google Trend ürünlerini düzinelerce birkaç dakikada mağazalarına aktarabilir. Zor olan bölüm, pazarlama kampanyalarınızla nelerin aynı olacağını, ana sayfanızda iyi görünecek ve genel olarak markanızın bağlamında mantıklı olacak şekilde, nelerin online olarak satılacağını öğrenmektir. Bu tür Google Trend ürünlerine “Alfa Ürünleri” denir. Mağazanızda çok fazla trafik çeken öğelerdir.

Dropshipping Fikirleri Oluşturmak için Niche Filtrelerini Kullan

 Dropshipping yükselişi ile, niş mağazalar trend haline gelmiştir. Nişler, bir e-ticaret yenilikten kanıtlanmış, başarılı bir stratejiye dönüştüler .

Mantıklı. Potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için büyük mağazalarla savaşmanın hiçbir faydası yoktur. Çok geniş veya genel kategorilerden kaçının. Kitleler her gün binlerce teklife zaten maruz kalıyor.

Bunun yerine, daha büyük oyuncular tarafından yetersiz kalan niş ürünler sağlayın. Örneğin, normal bir kemer için belirli bir ilgi grubu yoktur. Niş ürününü bul. Ürünle ilgili fikir alışverişinde bulunursanız, online ürün sattığınızda kâr elde etme olasılığınız daha yüksektir.

Uzak Durulacak Ürünleri Belirlemek

Bazı ürün kategorileri son on yılda önemli ölçüde artmıştır ve zaten bu ürünleri sağlayan çok sayıda güçlü oyuncu ve daha küçük dükkanlar bulunmaktadır.

Sadece e-ticaret büyüme oranlarına bakın : kitaplar ve mücevherler kesinlikle pazarı bitmiyor. Amerikalıların% 80’inden fazlası , son üç ayda elektronik veya hazır giyim satın aldıklarını söylüyor. Bu da zaten güvenilir bir mağaza seçimi yaptığını gösteriyor.

Fikir listenizden aşağıdaki genel kategorileri inceleyin: kitaplar, mücevherler, elektronik parçalar ve kıyafetler. Bir niş bularak daha spesifik olmanız gerekecek.

Lütfen dikkat: Bu kategorileri tamamen geçmeyi önermiyorum. Artı kadın giyim , erkek giyim , özel yürüyüş / bisiklet elektroniği dişli veya mum gizli mücevherleri satabilirsiniz . Mağazanızı benzersiz kılacak ilginç bir alt kategori bulmaya daha fazla dikkat etmenizi öneririm. Genel kategorilerde satış tuzağına düşmeyin.

dropshiiping
dropshiiping

Fiyat Belirleme

Hatırlanması gereken birkaç genel kural vardır: fiyat ne kadar düşükse , dönüşüm oranı o kadar iyidir . Fiyat ne kadar yüksek olursa, daha fazla uğraşmanız gerekecektir.

E-ticaret Fuel’den Andrew mükemmel bir e-ticaret ürünü fiyat aralığının 100 $ ile 200 $ arasında olduğunu söylüyor. ABLS’den Richard, 75 ila 150 dolar olduğunu iddia ediyor. Ancak benim tecrübemde, benim tatlı spot fiyatım 40 ila 60 $ arasındadır (% 200 işaretlemede).

Tek başına bu nedenlerle, gelişmekte olan pazarlarda mağazanızın başarısının olasılığını artırırsınız. Çin  Dropshipping ile, dünyanın her yerinde satabilirsiniz. Her ne kadar hala ABD’de yaşayan insanlar için 30 doların fazla olamayacağını akılda tutmak zorunda olsanız da, Güney Amerika veya Doğu / Orta Avrupa’daki birileri için çok fazla olabilir.

Bu nedenle, ürünlerinizi nerede satacağınıza karar verirken farklı pazarları araştırmaya değer .

Şu anda, listenizi incelemenizi ve 60 dolardan fazla olan herhangi bir  Dropshipping fikrini secmenizi öneriyorum.

Daha Fazla Ürün Online Satmak için Pazarlama Kanalları Filtresini kullanın

İyi bir kâr elde etme potansiyeli olan ürünleri online olarak satmayı öğrendikten sonra, pazarlama stratejinizi düşünmelisiniz . İyi  Dropshipping fikirlerine sahip olmak yeterli değildir. Bu ürünleri nasılsatacağınıza dair bir planınız olmalı, çünkü bu, e-ticarette başarılı olmanın önemli bir yönüdür.

Pazarlama etkili bir şekilde rakiplerinizden öne çıkmanın birincil yoludur ve emrinizde bulunan farklı pazarlama kanallarına aşina olmak işiniz için paha biçilemez olacaktır. Basitçe söylemek gerekirse, farklı pazarlama kanalları farklı Google Trendler ürünleri için en yararlı olacak. Ürünü seçtiğinizde, hangi pazarlama kanalının bunun için en iyi olacağını anlamanız gerekir.

Facebook’ta 800 $ ‘lık bir hoverboard reklamı yapmak en iyi fikir olmayabilir, ancak Google Adwords’te reklam yayınlamayı başarabilirsiniz. Bir hoverboard kendiliğinden bir satın alma işlemi değildir, çoğu durumda insanlar Google’ın, hangi mağazaların satıldığı da dahil olmak üzere hakkında daha fazla bilgi edinmesini ister.

Google Eğilimler Ürünleri ve Anahtar Kelime Araçları Filtreleri

Google AdWords‘ü bir pazarlama kanalı olarak kullanacaksanız veya genel olarak sitenize organik trafiği artırmaya çalışıyorsanız Google Eğilimler Ürünleri ve Anahtar Kelime Araçları’nın bir zorunluluğu vardır . Bunlar, hangi ürünlerin şu anda trend olduğunu görmenize yardımcı olur. Ayrıca, ürün  Dropshipping fikirlerinin talebini bu araçlarla kontrol edebilirsiniz.

Anahtar kelime aracı

Kalan ürün fikirlerine bir göz atın. Her bir ürün adını ve varyasyonlarını Google Anahtar Kelimeler Analizi aracına girin . Sistem daha sonra, anahtar kelimelerin ne kadar rekabetçi olduğuyla ilgili veriler üretecek ve bu, size bu ürünleri mağazanızda satmaya çalışırken ne kadar rekabet edebileceğinizi gösteren bir gösterge verecektir. Anahtar kelime ne kadar rekabetçi olursa, Google AdWords’de kullanmak daha pahalı olacaktır.

‘Anahtar Kelime Fikirleri’ni seçin ve her bir Düşük Rekabet Anahtar Kelimesinin kaç tane arama yaptığını inceleyin. Özellikle yeni başladığınızda, bu anahtar kelimelere özellikle dikkat etmelisiniz çünkü daha fazla bütçeye uygun olacaklar ve bir kullanıcı Google’da bu ürünü aradığında daha az rekabet edemezsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir