Dropshipping Nedir? Amazonda Dropshipping Yapmanın Faydaları

Amazon satış kanalının Shopify’a eklenmesiyle, Shopify mağaza sahipleri artık Amazon‘da satış yapabilir. Bu Amazon dropshipping kılavuz makalemizde, Amazon’da dropshipping’ın faydalarını, Amazon başarı stratejilerini, Amazon araçlarını ve Amazon’da nasıl satış yapacağınızı öğreneceksiniz.

 

Dropshipping nedir?

Dropshipping, bir ürünü stok taşıma veya malların nakliyesi sorumluluğu olmadan satma işlemidir. Özellikle, dropshippers kendi ürün fiyatlarını belirleyebilir. Ürün üreticisi ürünü üretmek, stoku korumak ve müşteriye mal göndermekle sorumludur.

 

Dropshipping faydaları

Amazon dropshipping kılavuz makalemizde, dropshipping’ın bazı faydalarını öğreneceksiniz.

aliexpress-dropshipping
aliexpress-dropshipping

Stok Tutmayın

Dropshipping‘ın en büyük avantajı, dropshipper’ın herhangi bir stok taşıması gerekmemesidir. Bu harika çünkü iş modelini dropshipper için daha az riskli hale getiriyor. Taşınacak stok olmadığı için, iş yükünüz azalıyor. Ayrıca, stok tutmak için bir depoya  ödeme yapmanız gerekmediğinden daha az maliyetlidir.

 

Büyük Satıcı Olmanıza Gerek Yok

Başarılı bir dropshipping işine sahip olmak için çok az beceri gereklidir. Bir dropshipper’ın pazarlama, yönetim görevleri ve mükemmel müşteri hizmetleri sunma konusunda mükemmel olması gerekir. Bir dropshipper bu üç beceriyi ustalaştırabilirse büyük başarılar elde edebilirler. Büyük pazarlama becerileri ile daha fazla müşteri çekebilir. Stok taşımadıkları için, stok veya nakliye ürünleri ile ilişkili işgücü maliyeti konusunda endişelenmeleri gerekmediğinden pazarlama çalışmalarını yoğunlaşabilirler. İdari görevler alanında, dropshipper siparişleri işlemek, vergi ve masrafları ve daha fazlasını ödemek zorundadır. Son olarak, mükemmel müşteri hizmetleri sunarak, ürün satın almış müşterilerle olumlu ilişkiler kurabilirler.

Başlaması kolay

Bir dropshipping iş başlatmak nispeten kolaydır. Bir gün içinde hızlıca bir mağaza kurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Shopify’nin Oberlo uygulamasını kullanarak AliExpress veya Oberlo Supply ürünlerini seçmektir. Hemen reklam vermeye başlarsanız başlattığınız ilk günde ilk siparişinizi alabilirsiniz. Mağazanız için stok almak veya ürün fotoğrafları çekmek için beklemeniz gerekmez. Dropshipping ile, ürün özellikler ve resimler gibi ürün ayrıntılarını otomatik olarak kolayca alabilirsiniz. Bu iş zamanınızı ve paranızı korur.

dropshiiping
dropshiiping

Ürünleri kolayca test edin

Dropshipping‘ın diğer bir avantajı da ürünlerin satışlarını kolayca test edebilmenizdir. Stok taşımadığınızdan, hangi ürünün ne kadar satış yapacağını deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz. Satış olmayan ürünleri mağazanızdan kolayca çıkarabilirsiniz. Stok taşımadığınızdan, düşük performans gösteren bir ürün için reklam masrafından başka masrafınız yoktur.

 

Düşük başlangıç ​​maliyeti

Dropshipping iş modeli düşük maliyetlidir. Öncelikle, bir müşteri sipariş verdiğinde ürünleri satın alırsınız. İkincisi, stok için gerekli depo yoktur. Üçüncü olarak, ürünlerin nakliyesini yönetmek için fazladan çalışan işe almanıza gerek yoktur. Ana harcamalarınız mal, reklam ve web sitesi maliyetini içerir.

 

Depo maliyeti yok

Amazon dropshipping‘ın avantajlarından biri de, bir depo maliyetinizin olmamasıdır. Bazı Amazon satıcıları ürünlerini FBA yapmayı tercih ediyor. FBA ile satıcılar ürünlerini Amazon‘un deposuna gönderiyor ve Amazon bu ürünleri müşterilere kendi deposundan kargoluyor.

 

Satmak için büyük kitle

Amazon 244 milyon aktif kullanıcıya sahiptir. Böylece, işiniz için bir satış kanalı olarak Amazon büyük getiriler anlamına gelebilir. Doğru ürünü doğru fiyata satmak ve yeni müşterilerle cazip hale getirerek, internet mağazanız Amazon‘da farklı müşteriler çekebilir.

 

Daha düşük reklam harcaması

Amazon reklamlarını satışa çıkarmak ve Amazon‘da olumlu bir itibar oluşturmak için seçenek vardır. Bununla birlikte, bir pazar olarak, organik trafikten de yararlanabilirsiniz. Sayfanızı optimize etmeye yönelik çaba harcamanızı sağlayarak, organik trafik alma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Ayrıca, Amazon reklamlarının maliyeti sizin tarafınızdan belirlenir. Asgari gereklilikler olmadığından, ne kadar fazla veya ne kadar az miktarlarda reklam yayınlamak istediğinizi kontrol edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir