En iyi altın yatırımı nedir? Altın yatırımı

Altın yatırımı

Kısaca altın ;
Doğada saf halde ve az bulunması oksijenden ve sudan etkilenmemesi tarih boyunca altının ticaret dünyasında sıkça kullanılmasını sağlamıştır. Ancak altını diğer elementler arasında bir değer skalasına alacak olursak, altın bu skalada 16. Sırada yerini alır. Eğer altın satın alıp 1 ay sonra yüksek kazançlar elde etmeyi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü altın uzun vadede kazanç sağlayabileceğiniz bir yatırım aracıdır.
Altını elinizde tutmak sizede gayet güzel bir his oluştursada hırsızlık gibi olmasını istemediğiniz olaylar size tedirginlik hissettirebilir. Fiziksel olarak altının sizde olması sizler için önemli ise bankaların kasalarını kiralayabilirsiniz ancak buda ne yazık ki maliyet demek.
İnternet çağındayız; Herhangi bankanın uygulamasından vadeli veya vadesiz olarak hiçbir ek masraf ödemeden kolaylıkla altın hesabı açtırabilirsiniz.


 

Yatırım Türleri

 • Altın paralar: Analistlere göre küçük çaplı yatırımcılar gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın gibi net değerleri belli olan altın satın almaktır. Diğer altınların parasal değerleri sürekli inişli çıkışlı olduğu için yeni yatırımcılara önerilmiyor.
 • Altın sertifikaları: Herhangi bir çalınma riskini alamayan ve aynı zamanda fiziki yatırım yapmak isteyenlerin çokça başvurduğu bir tercihtir. Bankalar ile anlaşmalar yaptığınızda bu sertifikaları size bankalar sağlıyor. Fakat bu işlemlerin gerçekleşmesi için bankalara bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor ki bu istenen bir durum olmadığından gramaj altınlar yine daha kazançlı hale geliyor.
 • Vadeli altın yatırımı: Bu yatırım türünü finans tecrübesi olanlar için öneriyoruz. Belirli olmayan miktarda altını belirli bir fiyata satın almak anlamına geliyor. Bu alımlar yüzdesel marj ile borsa işlemcileri tarafından detaylı olarak yapılıyor.
 • Şirket hisseleri: Riski minimal düzeye indirmek isteyenler için bir liman. Bu yatırım türü tamamen hisse endekslerine bağlıdır ve değişkendir. Yatırımcının araştırma yapması ve olayları yakından takip etmesi gerekiyor.
 • Yatırım fonları: Bu fonların belirli bir vade şartı yoktur. Herhangi bir zamanda alınıp satılabilir. Altın bu ücretlerden tamamen bağımsız olarak ilerleyiş kaydeder. Ayrıca yatırımcı bu fonlar sayesinde üretim maliyeti gibi ek ücretlerden kaçınmış oluyor.

 


En İyisi Gram Altın

Aslında en önemli olan konu hangi altına yatırım yapmalıyız? Yatırım amaçlı olarak kullanacaksanız gram altın bunun için en olağan seçenektir.  Bu altın türleri de yatırım yapılabilir altınlarıdır. Ancak yatırım için ilk aşamada gram altın tercih edilmelidir. Peki neden gram altın tercih edilmelidir? Altın yatırımı yaparken dikkat edilecek en önemli unsurlardan birisi alış ve satış fiyatı arasındaki fiyat farkıdır.

Fiyat farkı ne kadar az ise o oranda isabetli bir yatırım yapılmış olur. Alış satıştaki fark aralığını belirleyen unsur o gramajdaki işçilik payıdır. Altın türündeki işçilik ne kadar az ise alış satıştaki fiyat farkı da o kadar az olacaktır. Gram altın işçiliği en düşük olan türdür ve bu sebepten dolayı yatırım yapılması halinde edilecek kazanç diğer altın türlerine göre daha yüksektir.

Gram altınların satışı kuyumcularda 1, 2.5, 5, 10 ve 20 gramlık olarak yapılmaktadır. Yatırım için bir tercih sıralaması yapmak gerekirse gram altın, Cumhuriyet altını ve işçiliği az olan düz bilezikler gibi bir sıralama yapılabilir.


 

Altından nasıl kazanç sağlarım?

Ben altından para kazanmak istiyorum diyorsanız, bu kavramları olabildiğince öğrenmeniz gerekli. Grafiksel verilere ve altın hakkında yayınlanan güncel haberlere odaklanabilirsiniz. Herkes mükemmel derecede teknik analizler yapamayabilir, ancak kendinizi bu yönde gelişmeye açık tutarsanız elbette olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Unutmayın işleyen demir ışıldar. Bazı web sitelerinden ve altın yatırımında bilgi sahibi olan uzmanlardan günümüzün ve geleceğin altın yatırımı hakkındaki fikir ve düşüncelerini alabilirsiniz. Ayrıca altında kazanç sağlamak için bazı gazeteler ve dergilerden de yararlanarak uzun vadede kazançlar sağlamanız mümkün.

En iyi altın yatırımı nedir? Altın yatırımı” için 2 yorum

 • 5 Aralık 2017 tarihinde, saat 23:26
  Permalink

  Gram Altın gerçekten çok mantıklı bir yatırım aracı. Gram altın almakla ne kazanacağım demeyim masrafı az olduğu için getirisi yüksek oluyor.

  Yanıtla
 • 6 Aralık 2017 tarihinde, saat 18:58
  Permalink

  Altın geçmiş ve geleceğin en iyi yatırımıdır bütün işler petrol dahil altın borsası üzerinden döner. Yatırım aracı olarak altını seçmekte fayda vardır.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir