En Karlı Yatırım Gayrimenkul Yatırım Avantajları

En karlı yatırım: Gayrimenkul para yatırmanın en karlı ve güvenli yollarından biri olduğunu söylemek doğrudur. Birçok yatırımcı, hisse senetleri, borsa, forex gibi yatırımlar yerine gayrimenkul satın almayı tercih eder. Yazımızda size en karlı yatırım olan gayrimenkul yatırımının avantajlarını anlatacağım.

 

En Karlı Yatırım Gayrimenkul Yatırımı

  1. Gayrimenkul Maddi

Yatırım amaçlı gayrimenkuller maddi duran varlıklardır, yani likit olmayanlardır. Birçoğu bu özelliği gayrimenkul yatırımında bir dezavantaj olarak görüyor, ama aslında bunun tam tersi. Niye? Çünkü maddi duran varlıklar her zaman değere sahip olacaklardır. Hisse senedi gibi gayri maddi değerlerin aksine, gayrimenkuller sıfıra inerek değerlerini kaybetme riski yoktur.

Ayrıca, bir emlak yatırımcısı bir yatırım amaçlı gayrimenkul satın aldığında, mülk üzerinde tam kontrol sahibi olacaktır. Kiracısını nasıl finanse edeceğine, kira bedelinin ne kadar olacağına, ne kadar harcama yapılacağına ve ne kadar zamanda gayrimenkulü satacağına karar verecektir.

Paranızı maddi olmayan duran varlıklara yatırırken kontrol sizdedir. Diğer yatırım araçları, üzerinde bu kadar kontrole sahip olmuyorsunuz. Örneğin, hisse senedi yatırımcılarının yapabileceği tek seçenek, hangi şirkete para yatırmak istedikleridir. Bundan sonra, yatırımları üzerinde ya da şirketin paralarıyla ne yapabileceği konusunda hiçbir güce sahip değildir.

hisse senedi nasıl alınır

  1. Para Kazanmak İçin Birçok Yol

İkinci ve muhtemelen en çok tercih edilen neden, gayrimenkul yatırımcılığını en karlı yatırım aracı olarak seçme tercih sebebi konut piyasasının yoğunluğudur. Gayrimenkul yatırım dünyası çok büyüktür; Gayrimenkul yatırımcıları çok farklı şekillerde para kazanma fırsatına sahiptir.

Bir gayrimenkul yatırımcı uzun vadede ya da kısa dönem için bir kiralık emlak yatırım yapabilir. Gayrimenkul yatırımcıları ayrıca, ticari gayrimenkul veya konut gayrimenkulüne yatırım yapmak isteyip istemedikleri konusunda karar verme yetkisine sahiptir. Buna yatırım yapılırken, tek aileli evler , çok aileli evler, apartmanlar, kasabalar, vb. Yatırım yapmak için birçok farklı tipte yatırım amaçlı gayrimenkul bulunmaktadır.

Gayrimenkulün en karlı yatırım olduğuna dair bir başka kanıt da emlak yatırımcılarının da bir kiralık mülk satın almadan bile para kazanabilmeleridir ! Bu, gayrimenkul yatırımcısının bir toptancı olmaya karar vermesi veya gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO’lar) için yatırım yapması durumunda mümkündür. Gayrimenkul yatırımcıları, farklı yatırım özelliklerine yatırım yaparak ve farklı yatırım stratejileri izleyerek yatırım portföylerini çeşitlendirebilir ve genişletebilirler!

  1. Gayrimenkul Düzenli Para Getirisi Vardır.

Herhangi bir yatırımcı için, en karlı yatırım, tasarruf edebileceğiniz veya yeniden yatırım yapabileceğiniz çekici getiriler sağlar. Genel olarak gayrimenkul en karlı yatırımdır çünkü emlak yatırımcılarına düzenli bir nakit akışı kaynağı sağlar (aylık kira geliri). Sadece bu değil, gayrimenkul yatırımcısı da kira nakit akışını artırmanın ve daha yüksek yatırım getirisi elde etmenin yollarını bulabilir.

Yatırım amaçlı gayrimenkullerden elde edilen istikrarlı nakit akışı, mülk yatırımcılarının finansmanlarını yönetmelerini ve zamanlarını önceden planlamalarını kolaylaştırmaktadır. Bu, diğer yatırım türleri ile yapabileceğiniz bir şey değildir. Örneğin, hisse senetleri iyi getiri sağlar; Ancak, hisse senedi yatırımcıları sadece hisselerini satarken para kazanırlar.

  1. Gayrimenkul Güvenlidir

En iyi yatırımın güvenli olması şüphesizdir. Genel olarak, gayrimenkul yatırımları çok güvenlidir çünkü yatırım özellikleri maddi varlıklardır – mülk yatırımcılarının akıllı oldukları sürece gayrimenkul yatırımlarıyla her şeyi kaybetmeleri teknik açıdan olanaksızdır!

Doğal afetler, yangın veya kira ödemeyen kiracılar söz konusu olduğunda mülkünüz sigortalı ise endişelenmenize gerek yoktur.

Hemen hemen her gayrimenkul yatırımı riskini azaltmanın ve aşmanın bir yolu var! Ayrıca, bir kiralık mülkünüze ve sahip olduğunuz daha fazla yatırım mülküne ne kadar uzun süre dayanırsanız, karşılaşacağınız riskler de o kadar az olur. Böylece, en güvenli yatırımı arıyorsanız, gayrimenkul yatırımı fazlasıyla güvenlidir.

  1. Gayrimenkul Teklifleri Vergi Avantajları

Gayrimenkulün en kârlı yatırım olduğuna dair son kanıt, bir yatırım amaçlı mülkün satın alınmasıyla elde edilen birçok vergi avantajdır. Örneğin, nakit akışınız vergisizdir. Ayrıca, emlak yatırımcıları, ipotek faizlerini, emlak vergisini, işletme giderlerini, sigortalarını ve amortismanlarını vergiden düşebilir.

Buna ek olarak, bir emlak yatırımcısı bir yatırım amaçlı gayrimenkul sattığında ve başka bir kiralık mülkteki hasılatı yeniden yatırmaya karar verdiğinde, o zaman sermaye kazanç vergisini ödemek zorunda kalmayacaktır. Bu, gayrimenkulün neden en karlı yatırım olduğuna dair bir başka kanıttır.

Gördüğünüz gibi gayrimenkul, diğer yatırımlarla kıyaslandığında en karlı ve güvenli yatırımdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir