Güvenilir Bitcoin Siteleri

Bitcoin Siteleri

Tüm dünyada bir bitcoin çılgınlığı yaşanmaktadır. Rekor üstüne rekor kıran bu sanal para birimi yıldızını her geçen gün daha da parlatmaktadır. Ülkemizde de bu sanal para birimine karşı çok büyük bir ilgi vardır. Birçok kişi bitcoin madenciliği yaparak bir bitcoin kazanmakta, yine birçok kişi internet üzerinden bitcoin alım satımı yapmaktadırlar. Peki, bu alım satım yapabileceğiniz bitcoin siteleri nelerdir ve bu sitelere ne kadar güvenmeliyiz.

Bitcoin kullanımı birçok ülkede olduğu gibi yasal bir mevzuata tabi olmaması insanlarda tedirginliğe yol açmaktadır. Çünkü bitcoin alım satım işlemi gerçekleştirilirken doğabilecek sorunlarda herhangi bir yasal hak talep etme hakkı bulunmamaktadır. Bundan dolayı alım satı yapacağımız siteyi çok iyi belirlememiz gerekmektedir. İşlem hacmi yüksek güvenilir sitelerden yapacağımız işlemlerde sorun çıkma olasılığı yok denecek kadar az olmaktadır. Ülkemizde bu duruma uyan bitcoin sitesi çok fazla değildir. Sizler için bu siteleri değerlendireceğiz.

 


Bitcoin Nedir?

Ülkemizde bitcoin oldukça popüler olmasına rağmen hala yeterli bilgi sahibi değiliz. Birçok kişi kulaktan dolma bilgilerle bitcoin alım satım işlemi gerçekleştirmektedir. Bilinçsiz bir şekilde yapılan bu işlemlerde zarar görme olasılığınız oldukça fazladır. Bundan dolayı tam anlamı ile bitcoin ve bitcoin işleyişi hakkında bilgi edindikten sonra alım satım işlemi yapmak en doğru ve güvenilir yöntemdir.

Bitcoin; bir kripto para birimidir. Herhangi bir ülke, merkez bankası, kuruluş ya da grubun tekeli altında olmayan ve ülkelerde meydana gelen siyasi ve ekonomik göstergelerden bağımsız hareket elektronik para birimidir. Zaten bu sanal para biriminin bu kadar popüler olmasında da bu bağımsız olma ve hiçbir kimsenin kontrolünde olmama durumu yatmaktadır.

 


Güvenilir Bitcoin Siteleri

Ülkemizde bitcoin konusunda hem güven hem de hız anlamında kullanıcıların takdirini kazanmış güvenilir bitcoin siteleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki sektörün öncü firması BtcTurk sitesidir. Ülkemizde öncü durumda olan bu site yasal bazı sorunlardan dolayı bir süre faaliyet gösteremese de daha sonra hızlı bir şekilde piyasaya tekrar girmiştir. Hızlı ve güvenilir olmasından dolayı Türk kullanıcıların oldukça beğendiği siteler arasında yer almaktadır.

Paribu sitesi de özellikle düşük komisyon oranları ve güvenliği ön planda tutan yapısı ve anlık alış satış imkânı sunan yapısı ve geniş işlem hacmi ile Türk kullanıcıların güven duyduğu sitelerden biridir. Özellikle etkin ve bilgili kullanıcı destek ekibi ile bitcoin alım ve satımı ile ilgili tüm sorularınıza net ve doyurucu cevaplar alabilmektesiniz.

2013 yılına kurulan ve bu tarihten itibaren güvenli yapısı ve sektöre hâkim kadrosu ile Koinim sitesi de Türk kullanıcılar tarafından yakından takip edilmektedir. Zaten bu piyasada en önemli özellikle hızlı işlem ve sorunsuz alım satım sağlamak olduğu için site başarılı bir gelişim gösterdiğini söylemek yanlış olmamaktadır.

 


Bitcoinin Avantajları Nelerdir?

Bitcoin sanal para biriminin dünya çapında bu denli ilgi görmesini altında yatan sağladığı avantajlar ve güven duygusu yatmaktadır. Bitcoin avantajları ise şunlardır; bağımsız bir kripto para birimidir. Yani hiçbir ülke ya da grubun tekeli altında olmadığı için onların yönlendirmelerinden etkilenmemekte ve kendi iç dinamikleri ile çalışmaktadır. Kullanımı oldukça basit olduğu için insanlar rahatlıkla kullanabilmektedir. Sadece isim ve bir mail adresi ile rahatça sanal bir cüzdan açabilir ve isterseniz bu cüzdanlardan birden fazlada açma imkânınız bulunmaktadır. Herhangi bir kişisel bilgi içeren evrak talebi olmadığı için insanlar tercih etmektedir.

İnsanlar için en önemli özelliklerinden biri oldukça güvenli olan şifreleme sistemidir. O kadar yüksek güven niteliğine sahip bir şifreleme özelliğine sahiptir ki bankaların kullandığı 4 ya da 6 haneli şifrelere göre kat ve kat daha fazla güven sağlamaktadır.

Güvenilir Bitcoin Siteleri” için bir yorum

  • 23 Şubat 2018 tarihinde, saat 18:00
    Permalink

    Güvenilir bitcoin siteleri arıyordum bu siteye girdim ve bitcoin altyapısının aslında ne olduğunu ve güvenilir siteyi nasıl bulacağımı öğrendim teşekkürler

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir