NiceHash Hacklendi! Tahmini zarar 60M$

NiceHash Hacklendi!

Kripto para madencilik platformu olan NiceHash dün hackerlar tarafından saldırıya uğradı. NiceHash ekibi yaptıkları açıklama ile hacklendiklerini duyurdu.

Sosyal medya hesapları üzerinden ”  “NiceHash websitesini kapsayan bir güvenlik açığı saptandığı ” açıklaması ile fon kayıbı yaşandığı bildirildi. Sosyal medya üzerinden açıklama yapmadan önce nicehash sitesi saatlerce kapalı kaldı ve bir çok kişi nicehash hesaplarının boşaltıldığını yazdı. NiceHash kullanıcılarına resmi web sitesi üzerinden “Bakım Altında” Mesajını verdi. Sitenin güvenlik açığı hakkında verilen bilgi şu şekilde;

Ödeme sistemimiz hasar gördü ve NiceHash Bitcoin cüzdanlarında bulunan fonlar çalındı. Çalınan tam miktarı saptamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şüphesiz ki bu oldukça ciddi ve endişe verici bir sorun ve önümüzdeki günlerde sorunu çözüme kavuşturabilmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Olaya dair kendi araştırmamızı yürütürken, durumu bir yandan da gerekli kuruluşlara ve polise bildirdik. Onlarla konu üzerinde işbirliği yapıyoruz ve mutabakat halindeyiz.

Zarar Ne Kadar?

NiceHash ekini zarar için tam bir rakam vermekten kaçınsa da NiceHash kullanıcılarına ait bir cüzdan adresi kaybın 4,700.00 BTC’den fazla olabileceğini gösteriyor. Bu miktar bu günkü kura bakılırsa 60 Milyon$’ın üzerinde bir miktara tekabül ediyor.

NiceHash Ekibinden Uyarı

NiceHash ekibi yaşanan fon sızıntısından sonra kullanıcılarına şifre değişikliği yapmaları için uyarıda bulundu.

Ayrıntısı ayrıntısına ne olduğunu şu an bilmesek de, önlem olarak online parolalarınızı değiştirmenizi öneriyoruz.”

olarak bildiri yayımlayan NiceHash ekibi henüz mail üzerinden kullanıcılarına cevap vermiyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir