Shopify’de Dropshipping Mağaza Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Shopify’de Dropshipping Mağaza Nasıl Yapılır? tek tek size anlatacağız. Yazılarımızı takip edin dropshipping hakkında tüm bilgileri öğrenin. Bir önceki konumuzda ananas ile ilgili bir mağaza kurmaya karar vermiştik. Şimdi devam edelim.

Açık olalım – sıfırdan yeni bir dropshipping işi inşa etmek çok fazla zaman gerektiren bir iştir.

Ürün araştırması, niş doğrulama veya tatminsiz müşterilerle ilgileniyor olmak – her görev daha büyük bir bulmacanın çok önemli bir parçasıdır. Bulmacanın bu parçalarından birini unutursak, tüm işimizi riske sokarız.

Bu noktada, ürün fikirlerimi yeterince araştırmış olduğumu ve mağazamı kurmaya başlamanın zamanı geldiğini hissettim.

İlerlememi gözetmek ve daha da önemlisi, önemli görevleri unutmamaya özen göstermek istedim, bu yüzden bir proje yönetim aracı olan Asana’yı kullandım . Asana’yı veya tamamlamanız gereken tüm görevleri ayarlamak için benzer bir araç kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim – daha küçük görevlerde çalışırken bile ilerlemenizi görselleştirmenize yardımcı olur.

Yepyeni bir Asana panosu açtım ve işimin her bir bölümünü temsil etmek için bazı sütunlar ekledim. Her sütunda, tamamlanmam gerektiğini bildiğim görevleri ekledim.

Asana2 1024x482 - Shopify'de Dropshipping Mağaza Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Her görev için son tarihler koyduğumdan emin oldum – zamanımı en üst düzeye çıkarmak ve mağazamı daha iyi hale getirmek için sürekli çalışmamı kontrol etmek istedim.

Daha önce de bahsettiğim gibi, 9:00 -17:00 işime ek olarak bu mağazayı işletiyordum, bu yüzden değerli boş zamanlarımı gerekli olmayan görevler için harcamak istemedim.

Ayrıca Asana uygulamasını telefonuma da yükledim – bu şekilde ayarladığım bildirimlerde telefona uyarı geldi. Bu, zaman çizelgem bana yol gösteren harika bir fikirdi.

Mağazam İçin Bir İsim ve Bir Logo Seçimi

Birçok girişimci, mağaza ismi bulmak, logolarını yapmak uzun bir zaman alıyor – ama benim için değil. Tipik olarak bu adımda çok fazla zaman harcamaktan hoşlanmıyorum ve bunun yerine basit, sağlam bir işletme adı ve logosu hedeflemekteyim.

İlk önce işletme adını ele almak istedim. Ananas bazı Polinezyalı kültürlerde bellidir, bu yüzden Polinezya bağları olan bir işletme ismini bulmak iyi bir fikir olabilir diye düşündüm.

Hedef kitlemin çoğunlukla genç kadınlar olacağını biliyordum, bu yüzden Polinezya kız isimleri için Google’da arama yaptım.

Karşılaştığım ilk isimlerden biri “Olani” idi. Bu adın açıklaması:

“Olani’nin yaratıcılığa, güzelliğe ve yaşamın ev içi faaliyetlerine karşı büyük bir sevgisi var. Olani, güvenilir, dürüst ve sorumlu davranır. Olani, başkaları için ihtiyaçlarını feda etme eğilimine sahiptir ”

Şimdi, tasarım konusunda mükemmel değilim, bu yüzden logo tasarlamak için bir grafik tasarımcıya para ödemem gerekiyordu. Bununla birlikte, bu iş için mümkün olan en düşük maliyetlerin peşinde koşmak istedim, bu yüzden bunun yerine ücretsiz alternatifleri kontrol etmeye karar verdim.

Ücretsiz ananas temalı logo nasıl yapabilirim diye araştırdım. İnternet üzerinde logo tasarlama siteleri var. Araştırmaya başladım.

Minimalist bir ananas simgesi de içeren güzel görünümlü bir meyve koleksiyonu buldum:

Logo Vector Download - Shopify'de Dropshipping Mağaza Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Diğer meyvelerden kurtulmak ve logoyu daha şeffaf yapmak istedim, bu yüzden ananasın tüm iç kısımlarını Adobe Photoshop’ta kestim:

Logo Edit PS 880x469 - Shopify'de Dropshipping Mağaza Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Adobe Photoshop’a erişiminiz yoksa, ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz – sorun yok.

Fantezi değil ama yine de güzel bir sonuç.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir