Viop Periscope’da Anlık Olarak Takip Edilebilecek

Borsa İstanbul (BIST) Borsası, Vadeli İşlem Piyasaları (ViOP) ve Hisse Senedi Piyasasıile ilgili verileri,  her gün saat 09.15’te (GMT +2) Viop Periscope ile canlı olarak yayınlanacak. Yayınlar bugünden itibaren @borsaistanbul hesabından başlayacak. BIST web sitesinde Periscope’taki takipçilerin Türev Piyasalar için açılış verilerine ve Hisse Senedi Piyasası’nda en çok değerlerin ne kadar artırıldığına veya azaldığına, ayrıca BIST 100 endeks değerine ilişkin güncellemelere erişebileceği belirtildi.

Viop Periscope

Periscope, kullanıcıların canlı video yayınlarını yayınlamalarını ve görüntülemelerini sağlayan bir canlı akışlı mobil uygulamadır. Sosyal paylaşım ağı servisi Twitter, Mart 2015’te Periscope’un arkasındaki 100 milyon dolar karşılığında satın aldı ve uygulamayı yeniden başlattı. Periscope App Store ve Google Play’de indirilebilir.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında Yeni Döviz Çiftleri (VIOP)

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (Borsa İstanbul), 8 Ağustos 2017 tarihinde, 2017/59 (“ Değişiklik ”) sayılı Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Uygulama Usul ve Esasları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapmıştır .

Değişiklik ile Borsa İstanbul, CNOP / TL ve RUB / TL çiftlerinde VIOP piyasasında iki yeni döviz, Çin Yuanı ve Rus Rublesi ticareti yapılabilmesini sağlıyor .

Bu, Rusya ve Çin ile dış ticarette faaliyet gösteren ithalat / ihracat şirketlerinin döviz risklerinin korunmasını sağlayacaktır. Ayrıca Borsa İstanbul, VIOP piyasasının ticaret hacmini yeni döviz çiftleri ile artırmayı ve İstanbul Finans Merkezi projesine katkıda bulunmayı amaçlıyor .

Bu Değişiklik uyarınca, VIOP’da icra edilen döviz geliri sözleşmeleri CNY / TRY ve RUB / TRY döviz çiftlerinin parametrelerini içerecek şekilde revize edilmiştir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir